Dnia 1 marca 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość związana Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych - świętem państwowym uchwalonym przez Sejm RP w 2011 r.
Uroczystość miała na celu upamiętnienie żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce, których władze PRL-u skazały na anatemę i zapomnienie. Rozpoczął ją sugestywny video-klip „Biały Krzyż”. Warto tutaj nadmienić, iż ojciec autora aranżacji tej piosenki, Krzysztofa Klenczona, należał do podziemia niepodległościowego. Następnie zabrał głos Dyrektor Szkoły p. Artur Ciborowski, podkreślając, że obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na trwałe już wpisały się w kalendarz uroczystości szkoły, stając się integralną częścią wychowania patriotycznego młodzieży. Następnie uczniowie Zuzanna Doliasz i Daniel Lemański oraz ubrani w mundury żołnierzy z epoki Jakub Tabędzki i Jakub Mieczkowski krótko przybliżyli słuchaczom losy Niezłomnych. Wybrane sylwetki bohaterów zostały zaprezentowane w utworze „ Ostatni żołnierze II RP ”. Zadumę słuchaczy wywołała piosenka o dziewczętach z leśnych oddziałów p.t. „Walczyk Lilu”. Główną częścią spotkania był wykład dr hab. Krzysztofa Sychowicza - Naczelnika Biura Badań Historycznych IPN-u w Białymstoku. Wykład ten dotyczył łomżyńskiego podziemia niepodległościowego. Prelegent nawiązał także do ekshumacji na Łączce Cmentarza Powązkowskiego, gdzie znajdowały się bezimienne groby Żołnierzy Niezłomnych. Po wystąpieniu historyka z IPN-u, uczestnicy mogli wysłuchać utworów łomżyńskiej grupy PsG Klika („Ku pamięci”) oraz zespołu Forteca („Kto dziś upomni się o pamięć”). Końcowym akordem uroczystości była ekspozycja „Wyklęci - Niezłomni ”.
Po szkolnej uroczystości, ubrani w mundury z epoki uczniowie, wzięli udział w okolicznościowej wystawie poświęconej Niezłomnym w pobliskim Domku Pastora.
Popularyzacja najnowszej historii Polski i regionu pozwala przełamać nierzadkie jeszcze stereotypy dotyczące podziemia niepodległościowego, a zarazem uhonorować pamięć Niezłomnych.
Inicjatorami owego wydarzenia byli nauczyciele historii: p. Elżbieta Wiśniewska, p. Wiesław Czupryński oraz p. Jolanta Chojnowska i p. Kamil Galanek.