Dnia 02 marca 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość związana Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”- świętem państwowym uchwalonym przez Sejm RP w 2011 r.
Uroczystość miała na celu upamiętnienie żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce, których władze PRL-u skazały na zapomnienie.
Po sugestywnym utworze „Biały Krzyż”, autorstwa Krzysztofa Klenczona - syna Żołnierza Niezłomnego, głos zabrał p. Wiesław Czupryński. Podkreślił on, że obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na trwałe wpisały się już w kalendarz uroczystości szkoły i są stałym elementem wychowania patriotycznego młodzieży. Następnie uczniowie: Aleksandra Sienkiewicz, Patrycja Konopko z kl. 4AH oraz Adrian Sikora z kl. 4aTB przybliżyli słuchaczom dramatyczne losy Niezłomnych.
Główną częścią spotkania była pogadanka przedstawiciela Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych - Oddział w Łomży pana Dariusza Syrnickiego dotycząca łomżyńskiego podziemia niepodległościowego. Prelegent ubrany w mundur Narodowych Sił Zbrojnych w interesujący sposób nakreślił sytuację Niezłomnych i ich -czasem trudne- relacje z miejscową ludnością cywilną. Ukazał też długi proces przywracania ich pamięci do świadomości współczesnego pokolenia. Do pamięci nawiązywały też prezentowane w programie utwory i wideoklipy łomżyńskiej grupy PsG Klika („Ku pamięci”) oraz zespołu Forteca („Kto dziś upomni się o pamięć”).
Końcowym akcentem spotkania było wręczenie przez pana Dariusza Syrnickiego wszystkim jego uczestnikom pakietów publikacji dotyczących bitew i postaci podziemia niepodległościowego z naszego regionu.
Dopełnieniem uroczystości była ekspozycja „ Niezłomni Wyklęci” przygotowana przez uczniów w oparciu o materiały IPN, prezentująca sylwetki i dramatyczne życiorysy najbardziej znanych żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego: m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny „Inka” czy ppłk. Łukasza Cieplińskiego.
Inicjatorami owego wydarzenia byli nauczyciele historii w/w szkoły: p. Elżbieta Wiśniewska, p. Wiesław Czupryński oraz p. Karol Szleszyński we współpracy z p. Kamilem Galankiem.